8 °C

Başbakan: Katilleri şiddetle lanetliyorum

İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız" ifadesini kullandı.

Başbakan: Katilleri şiddetle lanetliyorum

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, "İstanbul Beşiktaş'ta insanlığa, hayata, huzura, masumiyete düşman olduğunu karanlık ve kalleş yüzünü bir kez daha göstererek bomba patlatan insanlık düşmanı katilleri şiddetle lanetliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı açıklamasında olduğu gibi şehit ve yaralılar olduğu ifadesini kullanan Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"80 milyon vatandaşımızla birlikte vicdan sahibi olan bütün insanların da laneti terör örgütlerinin ve onlara yardım ve yataklık yapanların, arka çıkanların, göz kırpanların üzerine olsun. Bursaspor-Beşiktaş futbol maçından sonra saat 22.29'da futbol taraftarlarını, güvenlik güçlerimizi hedef almak üzere alçakça tasarlanmış olan ve bombalı araçla düzenlenen saldırı neticesinde ne yazık ki şehitlerimiz ve yaralılarımız var. Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız.

Hayata, huzura, mutluluğa pusu kuran katiller devlet ve milletimizin bütünlüğüne halel getiremeyecekler, Türkiye'yi demokrasi ve hukuk yolundan çeviremeyeceklerdir. Aziz milletimize şimdiden büyük sabır ve metanet diliyorum. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Hayata kasteden katiller ve kendi bedenlerini de imha eden o aşağılık ruhları ölüme gönderen odaklar da hak ettikleri cevabı alacaklardır. Hükümetimiz ve bakanlarımız alçak saldırının aydınlanması için bütün dikkatiyle teyakkuz halindedir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve daima insanlığın vicdanı olan ülkemizi, milletimizi ve devletimizi korusun."

Bakanlar, yaralıları ziyaret ettiBakanlar, yaralıları ziyaret etti

 

Erdoğan: Şehit ve yaralılar varErdoğan: Şehit ve yaralılar var

 

ABD ve AB saldırıyı kınadıDünyadan saldırıya tepkiler

 

Sağlık Bakanlığı açıkladı: Kan ihtiyacı yokSağlık Bakanlığı açıkladı: Kan ihtiyacı yok

 

 

İstanbul'da terör İstanbul'da terör

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.