25 °C

Batman'da 23 Nisan kutlaması iptal edildi

Batman'da düzenlenen 23 Nisan kutlamasında havada tutulan Türk bayraklı balonların patlaması ve 8 kişinin yaralanması üzerine Vali Ahmet Deniz tarafından iptal edildi.

Batman'da 23 Nisan kutlaması iptal edildi

Batman'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri saat 10.00 sıralarında Atatürk Parkı'nda başladı. Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan vekili Şevket Aksoy, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Topuz, kamu görevlileri, çok sayıda kişi ve çocuğun katıldığı etkinlikler, halay çekilmesi ve dans gösterisi ile başladı.

Öğrencilerin halay çekmesi sırasında, gösterilerileri izleyenlerin bulunduğu yere iple bağlanan ve havada olan Türk bayraklı balonlar, sıcağın etkisiyle alev alarak patlamaya başladı. Havadan düşen parçaların üzerine düştüğü bazı kadınların saçları ve elbiseleri yanarken, balonların patlaması paniğe neden oldu.

Panik ve koşturmaca sırasında bir kişi bayılırken, Vali Ahmet Deniz patlamanın olduğu yere gelerek, etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı. 

Yaralılardan 5'i öğretmen

Valilikten yapılan açıklamada, kutlamalar sırasında uçan balonların kazara alev aldığı belirtilerek, "5 öğretmen, bir öğrenci ve 2 vatandaşımız hafif bir şekilde yaralanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap