14 °C

Borsada yükseliş hız kazandı

Moody's haberi ile yükselişini artıran İMKB ilk seansı 487 puan artışla 65.902 puandan kapattı.

Borsada yükseliş hız kazandı

İSTANBUL - Güne artıda başlayan İMKB ilk seansı yükseliş trendini sürdürerek 487 puan artışla 65.902 puandan kapattı.

Yurtdışı piyasalarda dün ABD piyasaları satışlar ile düşerken, bugün futureları hafif artıda. Asya piyasalarının da artıda kapanmasıyla birlikte Avrupa borsaları da güne yükselişle başladı.

Moody's, Türkiye'nin kredi notunun görünümünü durağandan pozitife yükselttiğini açıkladı. Carlson, "GSYH büyüme tahminimizi bu yıl için yüzde 6,5'e revize ettik" ifadelerine yer verdi.

Bu arada Moody's, İrlanda'nı Aa2 olan yerel ve yabancı para cinsinden devlet tahvili notunu olası bir indirim için izlemeye aldığını bildirdi.

Japonya Merkez Bankası (BOJ) gösterge faiz oranını yüzde 0.1 seviyesinden yüzde 0 ila yüzde 0.1 aralığına çekti.

Moody's haberleri ile birlikte yükselişini artıran İMKB ise ilk seansta en yüksek 66.117 puanı görürken satışlarla da 65.264 puana kadar geriledi. Seans 65.902 puandan kapanırken, 1.3 milyar lira işlem hacmi kaydedildi.

Bu arada Kapalıçarşıda Dolar 1.4490 TL'den, Euro 1.9950 TL'den el değiştiriyor. Uluslararası piyasada euro/dolar 1.4490 seviyesinde.

Diğer yandan 25 Nisan 2012 vadeli kıymette bileşik faiz yüzde 7.99 ile dünkü seviyenin altında yer alıyor. Gösterge faiz dün yüzde 8 seviyesinden kapanmıştı.

***

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.