21 °C

Bozdağ: Terörü destekleyenler Türkiye'nin hedefi olur

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bozdağ Fransa'nın Menbiç kararı için, "Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine giren ve teröristlerle birlikte Türkiye’ye saldıranlar, teröristlerle aynı muameleyi görürler, teröristler gibi Türkiye’nin hedefi olurlar" dedi.

Bozdağ: Terörü destekleyenler Türkiye'nin hedefi olur

Fransa'nın Menbiç'e asker gönderme kararını açıklamasının ardından bir tepki de Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan geldi.

Bozdağ Twitter hesabından yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Fransa’nın PYD/YPG/YPJ terör örgütlerine destek garantisi vermesi ve bu yöndeki açıklaması; -alenen teröre,terör örgütlerine ve teröristlere destektir, -terör örgütlerini meşrulaştırma çabasıdır, -Türkiye’ye saldıran terör örgütleriyle açıkça işbirliği ve dayanışmadır. Terör örgütlerini desteklemek/meşrulaştırmak,terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma kabul edilemez. Türkiye,terör örgütleriyle mücadelede kararlıdır. Terör örgütlerine destek olan, Türkiye’nin desteğini kaybeder. Terör örgütlerine dost olan,Türkiye’nin dostluğunu kaybeder."

"Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine giren ve teröristlerle birlikte Türkiye’ye saldıranlar, teröristlerle aynı muameleyi görürler, teröristler gibi Türkiye’nin hedefi olurlar" diyen Bozdağ, "Umarız Fransa, rasyonel olmayan böyle bir adımı atmaz. Terör örgütlerinin dostluğunu Türkiye’nin dostluğuna tercih edenler ile Türkiye ile işbirliği ve dayanışma yerine terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içine girenler;eninde sonunda dostları terör örgütleriyle birlikte kaybedeceklerdir" ifadelerini kullandı.

Ankara'dan Paris'e YPG tepkisiAnkara'dan Paris'e YPG tepkisi

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap