10 °C

Camcılara 'dolu piyangosu' vurdu

İstanbul'da dün etkili olan dolu yağışı ve fırtına yüzlerce otomobilde zarara neden oldu. Oto camcıları 15 günde aldıkları talebi 1 günde aldı. Yoğunluktan dolayı, birçok müşteri de kapıdan döndü.

Camcılara 'dolu piyangosu' vurdu

İrem ÇETİNGÖZ

İstanbul'da dün aniden bastıran dolu yağışı sonrası cam firmalarına talep yüzde 50 arttı. Oto tamircileri de normalde 15 günde aldıkları talebi 1 günde aldıklarını belirtti.

Konuyla ilgili DÜNYA'ya konuşan Kağıthane'deki Gökmen Cam yetkilisi çok yoğun olduklarını bu yüzden müşterilerin telefonlarına bile cevap veremediklerini söyledi.

500 kişi aradı

Yenibosna'da hizmet veren HomeGlass şirketinin yetkilisi normalde günde 20 kişinin cam yaptırmak için aradığını söylerken, bu sayının yaşanan dolu felaketiyle bugün 500'e çıktığını aktardı. Talepteki artışa yetişemediklerini belirten yetkili, "En çok Acıbadem, Bağlarbaşı, Üsküdar ve Beyoğlu'ndan talep aldık. Yoğunluk çok fazla" dedi.

Öte yandan yoğun talep nedeniyle camcıların fiyatlarını yükselttiği de belirtiliyor.

15 günlük işi bir güne sığdırdılar

İstanbul'daki yoğun dolu yağışından sonra birçok aracın camları da hasar gördü. Oto tamirciler yoğunluktan dolayı işe ve telefonlara yetişemediklerini ifade etti. İstanbul Beşiktaş'ta hizmet veren Kardeşler Oto Cam'dan bir yetkili işlerde çok fazla yoğunluk olduğunu dile getirdi. Yetkili, "15-20 günde gelen telefon bir günde geldi. 15-20 günde yaptığımız işi bir günde yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Öte yandan kaskosu olanların da cam taktırmakta zorlandığı belirtiliyor. Hem oto camcıların kasko evraklarıyla uğraşmak istemediği, hem de sigorta şirketlerinin sistemlerindeki ciddi yoğunluğun işi yavaşlattığı ifade ediliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.