22 °C

Çavuşoğlu, Alman mevkidaşıyla Müslüm'ün iadesini görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün başlayacağı Almanya ziyaretinde Alman mevkidaşı Gabriel'le görüşecek. Çavuşoğlu'nun gündeminde, Türkiye2nin iadesini istediği PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslüm var.

Çavuşoğlu, Alman mevkidaşıyla Müslüm'ün iadesini görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son iki ayda Almanya'ya üçüncü ziyaretini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nın salı akşamı düzenlenecek açılışına katılması beklenen Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'le de bir araya gelecek.

Deutsche Welle'nin haberine göre, bakanların görüşmesinde Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılmasının ardından Türkiye-Almanya ilişkilerinin durumu ele alınacak.

Çavuşoğlu - Gabriel görüşmesinde Çekya'da gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslüm'ün de gündeme gelmesi bekleniyor. Türkiye, Almanya'dan Salih Müslüm'ün tutuklanması ve iade edilmesi talebinde bulunmuştu.

Salih Müslüm, hafta sonu Berlin'de PKK gösterisine katılmış ve Ankara Müslüm'ün Almanya'da bulunmasına tepki göstermişti.

Türkiye Almanya'dan Salih Müslüm'ün iadesini istediTürkiye Almanya'dan Salih Müslüm'ün iadesini istedi

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap