CHP Swoboda'nın çizgisini izlemeyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "CHP ne Swoboda'nın, ne Swobodagillerin çizdiği çizgiyi izlemeyecektir. CHP ilkelerini koruyarak, Türkiye'deki demokrasi özgürlük mücadelesine devam edecektir" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında toplandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, MYK devam ederken düzenlediği basın toplantısında, ele alınan konular ve gündemdeki gelişmeler hakkında bilgi verdi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Brüksel ziyareti sırasında, Kılıçdaroğlu ile AP Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda arasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Koç, Swoboda'nın "AK Parti'nin 64. Akil İnsanı olarak görev yaptığını" iddia etti. 

Koç, "CHP ne Swoboda'nın, ne Swobodagillerin çizdiği çizgiyi izlemeyecektir.CHP ilkelerini koruyarak, Türkiye'deki demokrasi özgürlük mücadelesine devam edecektir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisini ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın açıklamalarını eleştiren Koç, "Türkiye'yi rezil eden saltanat sürer gibi damatlı, gelinli, oğullu, kızlı, eşli uçaklara dolup saltanat seferi gibi uluslararası diplomatik ziyaretlere gitmektir. Bir üçüncü dünya ülkesi az gelişmiş bir ülke fotoğrafını bütün dünya ve Amerika kamuoyunun önüne getirmektir" iddiasında bulundu. 

Koç, "Dünkü görüşmelerin özü şudur: Başbakan'a Suriye ve Ortadoğu politikalarında 'haddini aşma' öğüdü verilmiştir. Görevleriyle ilgili yeni kodlar yüklenmiştir" diye konuştu.