15 °C

CHP'li vekilden 'kavga' tepkisi

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Genel Kurulda yaşanan kavgayla ilgili, "Meclis'te kadına tahammül edemeyen sokakta hayat hakkı verir mi" dedi.

CHP'li vekilden 'kavga' tepkisi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, partisinin bazı milletvekilleriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri sırasında Genel Kurulda yaşanan kavgaya değindi.

AK Parti milletvekillerinin oylama sırasında gizlilik kuralına uymadıklarını ileri süren Hürriyet, bunu cep telefonu ile görüntülemek isterken AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu'nun saldırısına uğradığını, telefonunun gasp edildiğini savundu.

Hürriyet, daha önce ortaya koyduğu iddiaların ve söylemlerinin AK Parti'nin hoşuna gitmediğini, bu nedenle hedef seçildiğini iddia ederek, kavganın AK Parti'nin anayasa değişiklik teklifine neden "Hayır" denilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti.

'Mültecilere elektronik takip cihazı takılmalı''Mültecilere elektronik takip cihazı takılmalı'

 Hürriyet, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Meclis'te kadına tahammül edemeyen sokakta hayat hakkı verir mi? Vermez. İşte şu anda AKP'nin her zamanki gibi yarattığı fiili durum, bu anayasa geçerse başımıza neler geleceğinin de bir fotoğrafıdır aslında."

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hürriyet, bir soru üzerine darp iddiasıyla ilgili Genel Kurul çalışmaları devam ettiği için sağlık raporu almaya fırsat bulamadığını söyledi.

Hürriyet, boyun bölgesindeki kızarıklığın sürdüğünü, ancak genel sağlık durumunun iyi olduğunu da belirtti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap