11 °C

Çılgın projeyi çarşamba açıklayacak

Başbakan Erdoğan, kamuoyunda büyük merak uyandıran "çılgın proje"yi çarşamba günü açıklayacağını söyledi.

Çılgın projeyi çarşamba açıklayacak

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda büyük merak uyandıran "çılgın proje" ile ilgili olarak, "İstanbul'da büyük bir törenle çarşamba günü açıklayacağız. Hazırlıklar tamam. Bu proje İstanbul projesi" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen öğrencileri kabul etti.

Başbakan Erdoğan'ın koltuğuna oturan ve aynı zamanda 16. dönem Çocuk Meclisi Başkanı da olan Umut Bayraktar bir konuşma yaptı. Konuşmasının başında Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'e seslenen Bayraktar, "Sayın Vali ile 2020 EXPO dolayısıyla tanışmıştık, görüşmüştük" dedi. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, Umut Bayraktar'a "Sayın Başbakanım EXPO için söz mü verdin?" diye sordu. Bayraktar ise Erdoğan'a, "Siz tercihinizi İzmir'den yana kullandınız ama biz Ankara'yı destekliyorduk. Sizin bakalım kararlarınızda bir değişiklik yaratacak mı? Ankara'yı destekliyoruz biz Sayın Valimle" dedi.

Umut Bayraktar, "Şu anda bayram sevinci içerisindeyim. Bugün 14 milyon arkadaşım adına buradayım. Milyonlarca arkadaşımın yer almak istediği bir makamdayım. Bu makamda oturduğum için son derece şanslıyım, son derece mutluyum" diye konuştu.

Bayraktar, seçimlerde beklenen sonucu alırsa 13 Haziran sabahı ne yapacağına ilişkin bir soru üzerine, "Bizim büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz. Sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz. İlk olarak neler yapacağım? Şu anda eğitim sorununu Milli Eğitim Bakanı ile görüştük. Türkiye'deki büyük bir sorun eğitim sorunu, eğitim sıkıntısı. Eğitimle ilgili yeni bir proje başlatmayı planlıyoruz. Kız çocuklarının eğitimine ağırlık verilmesi gerektiği ile ilgili bir proje. İlk olarak bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Çılgın projede hazırlıklar tamam

Erdoğan, çılgın proje ile ilgili sorulan bir soru üzerine, "İstanbul'da büyük bir törenle çarşamba günü açıklayacağız. Hazırlıklar tamam. Bu proje İstanbul projesi. İstanbul'un hem eski belediye başkanı olarak, hem şimdi İstanbul milletvekili olarak töreni İstanbul'da yapalım istedik" yanıtını verdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.