17 °C

Çocuklar huzurlu bir Türkiye'nin habercileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, okul sıralarındaki çocuklar ile gençlerin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye'nin habercileri olduğunu belirtti

Çocuklar huzurlu bir Türkiye'nin habercileri

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okul sıralarındaki çocuklar ile gençlerin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye'nin habercileri olduğunu belirtti.

Erdoğan, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmayı başarmış Türkiye'yi daha da ileriye, eğitimli, nitelikli, rekabetçi, çalışkan ve her zaman bilginin takipçisi olmayı ilke edinmiş nitelikli insan gücünün taşıyacağını bildirdi.

Çocukları ve gençleri yarınlara en iyi biçimde hazırlayabilmenin yolunun kaliteli bir eğitimden geçtiğini kaydeden Erdoğan, "Her yönden gelişmiş güçlü Türkiye hedefine doğru ilerlemeye devam ettiğimiz bu süreçte en büyük umudumuz, okul sıralarında oturan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onlar parlak geleceğimizin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye'nin habercileridir" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunlara yer verdi:

"Bizler, çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımların, geleceğimize yatırım olduğunun bilinciyle, eğitim alanındaki çalışmalara büyük önem vermeye devam edeceğiz. Özellikle son yıllarda hayata geçirilen reformlar ve projeler, eğitimde kalitenin yükseltilmesine yönelik çalışmalarda ciddi bir mesafe katedilmesini de beraberinde getirmiştir.

Amacımız, her şeyden önce çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamak, bu çerçevede altyapı eksikliklerini gidermek ve eğitimin önündeki engelleri aşmak suretiyle kızlarımız başta olmak üzere tüm çocuklarımıza en iyi koşullarda eğitim imkanı sunmak, tüm okullarımızı bilim ve teknolojideki yeniliklerden yararlanabilir hale getirmektir."

Erdoğan, eğitim çağındaki çocukların ve gençlerin, okul öncesinden üniversiteye en iyi koşullarda yetiştirilmelerinin, donanımlı, birikimli, dünyayı takip eden, çağın yeniliklerine hakim bireyler olarak hayata atılmalarının Türkiye için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, yeni eğitim-öğretim yılında tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap