25 °C

Davutoğlu'ndan bayram mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu

Davutoğlu'ndan bayram mesajı

İstanbul Sultanahmet Camii'nde bayram namazı sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, herkesin bayramını tebrik ederken, gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Davutoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Allah, başta Filistin olmak üzere Suriye'de, Irak'ta, Yemen'de, Libya'da, Somali'de, Orta Asya'nın değişik bölgelerinde zor şartlarda bayramı kutlamak zorunda kalan kardeşlerimize yardım eylesin. Türkiye, her zaman kendi içindeki barış ve huzuru sağlamak yanında dünyadaki bütün mazlumlarla da omuz omuza bayramların en iyi şekilde idrak edilmesi için çaba sarf etmeye devam etmiştir."

'Genel başkanlara bir kez daha teşekkür ediyorum'

Koalisyon çalışmalarına da değinen Başbakan Davutoğlu; "Ramazan Bayramı öncesinde birinci turu bitirme hedefindeydik, bitirdik. Genel başkanlara, gösterdikleri misafirperverlik için bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok açık yürekli istişarelerde bulunduk. Şimdi bu tabloyu hep beraber değerlendireceğiz. Hem biz yani hükümeti kurmakla görevlendirilmiş taraf olarak değerlendireceğiz hem de muhataplarım genel başkanlar yaptığımız görüşmelerle ilgili bayramın da getirdiği atmosfer içinde istişarelerde bulunacaklardır. Bayram sonrasında hemen çalışmalara başlayacağız tekrar" dedi.

'Salı günü MYK'yı toplamayı düşünüyorum'

Salı günü AK Parti MYK'sını genişletilmiş bir şekilde toplamayı düşündüğünü belirten Davutoğlu, . MYK'da bilgi aktaracaklarını ve değerlendirmeler yapacaklarını belirtti. İzlenimleri aynı gün Bakanlar Kurulu ve partinin diğer organlarında görüşeceğini sözlerine ekleyen Davutoğlu, en doğru kararları, en doğru adımları, en doğru zamanda atmak için çaba sarf edeceklerini, dolayısıyla bayram sonrasında hemen bu çalışmaları sürdüreceklerini iletti.

Muhalefet liderlerine mesaj 

Seçim kampanyası esnasında karşılıklı olarak gönül kırıklıklarına dahi sebebiyet vermiş olan bazı açıklamalar olmuş olabiliceğine değinen Davutoğlu,  gönül kırıklıkları varsa öncelikle bu konuda helalleşilmesi ve gönüllerinin açılması gerektiğni belirtti. Muhalefet liderleriyle yapılan görüşmede bunun sağlanmış olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Davutoğlu, herkesin ülkeye hizmet için siyaset yaptığını, bunu unutmadan, parti ve şahsi planlamaların ötesinde ülkenin geleceği için ikinci tur öncesinde tekrar bir muhasebe yapılmasının gerekli olduğunu söyledi ve en iyi şartlarda kalıcı ve güçlü bir hükümeti oluşturmak için her türlü görüşe açık olmanın önemine değindi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap