Diyarbakır karıştı!

Diyarbakır'da bildiri dağıtan grubu polis gözaltına alınca ortalık karıştı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Diyarbakır'da kendilerine Amed Halk Cephesi adını veren grubun, 'Berkin Elvan ile Uğur Kaymaz'ın katilleri cezalandırılsın' başlığıyla bildiri dağıtmasına polis engel olmak isterken olaylar çıktı. Polis, direnen gruba biber gazıyla müdahale edip, grup üyelerini yaka paça gözaltına alırken arbede yaşandı.

Çevrede toplanan vatandaşlar polisi tepki göstermesi üzerine, bir sivil polis ise elindeki sopayla bildiri dağıtan gençlerin yanısıra bazı vatandaşlara da rastgele vurdu. 

Diyarbakır'da kendilerine Amed Halk Cephesi adı veren bir grup Yenişehir İlçesi Ekinciler Caddesi üzerinde, 'Uğur Kaymaz ile Berkin Elvan'ın katilleri cezalandırılsın' başlıklı bildiri dağıtmak istedi.

Gruba dağılmaları konusunda uyarı yapan polis, grubun dağılmaması üzerine müdahale etti. Çevik kuvvet ekipleri grup üyelerini yaka paça gözaltına aldı.

54-003.jpg

Cadde üzerinde yere yatırılan Amed Halk Cephesi üyelerinin gözaltına alınmasını tepki gösteren arkadaşlarına da polis biber gazıyla müdahale etti.

Grup üyelerinin yaka paça gözaltına alınmasına çevrede toplanan vatandaşlar ise polisi yuhalayarak tepki gösterince ortalık daha da karıştı.

Etiketler