12 °C

Diyarbakır'da roketatarlı saldırı

Kocaköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığına teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı

Diyarbakır'da roketatarlı saldırı

DİYARBAKIR - Kocaköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığına teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, bir grup terör örgütü PKK mensubu, Kocaköy Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü bina ve lojmanlarına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine yaşanan kısa süreli çatışmanın ardından karanlıktan faydalanan teröristler kaçtı.

 Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor.

Doğubeyazıt'da gerginlik

Öte yandan, Lice'deki heykel gerginliğini bahane eden göstericilerden bazıları, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir okulu ateşe verip, bahçesindeki Atatürk büstünü yerinden söktü.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünde bir grup Yeni Mahallede bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nu, molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Gruptakiler okul bahçesindeki Atatürk büstünü de yerinden söküp tahrip etti.

Göstericiler daha sonra Doğubayazıt-İran çevre yolundan geçen araçlara molotofkokteyliyle saldırmak isteyerek yolu trafiğe kapatmaya çalıştı.

Olay yerine gelen polis ekiplerine havai fişekle saldıran gruptakiler, daha sonra ara sokaklara dağıldı.

İtfaiye ekipleri okulda çıkan yangına müdahale ederken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Şırnak

Şırnak ile Cizre ilçesinde, Lice’deki heykelin kaldırılmasını bahane eden gruplar izinsiz gösteri düzenledi.

Şırnak’ta Ömer Kabak Meydanı'nda toplanan yüzleri maskeli bir grup, yollarda çöp konteynerleri ve lastiklerle barikat kurdu.

Güvenlik güçlerine taş, havai fişek ve molotofkokteyli ile saldıran gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.