Emin Arslan ifade verdi

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Arslan, yasa dışı dinleme soruşturması kapsamında "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, yasa dışı dinleme soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ifade verdi.

Sabah saatlerinde Ankara Adliyesine gelen Arslan'ın, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük tarafından "müşteki" sıfatıyla ifadesi alındı.

Yaklaşık bir saat ifade veren Arslan, adliyeden ayrılırken yaptığı açıklamada yasa dışı, usulsüz dinlendiğini ileri sürerek geçen haftalarda da Memur Suçları Soruşturma Bürosu savcılarına ifade verdiğini hatırlattı. 

Arslan, "Bu yasa dışı dinleme değil, hakikaten bu illegal, Türkiye'nin bu son yüzyıl karşılaştığı en büyük örgütün faaliyetlerinden biri kapsamındaydı bugünkü ifadem. İlk defa Örgütsel ve Anayasal Suçlara bakan savcılıkta ifade verdim. Doğru adrese gelindiğinin bir göstergesidir bu. Hiçbir gerçek gizli kalmaz, ama bu tehlikeli örgütle mücadele kesintisiz sürmeli" diye konuştu.

Elindeki bilgileri ve örgüt yapısını ortaya koyan belgeleri savcılığa verdiğini belirten Arslan, "Bunu yapan kişiler, polis, savcı veya hakim değil, gerçekten birer çete üyesidirler. Bu kategoride gereken cezaları da almalıdır. Herkes bir gün layığını bulacak, adalet tecelli edecek" dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir