27 °C

Enginar Günleri, lezzet tutkunlarını çağırıyor

Elite World İstanbul Hotel, 12-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında 'Enginar Günleri' düzenliyor.

Enginar Günleri, lezzet tutkunlarını çağırıyor

ISTANBUL - Akdeniz ve Ege mutfaklarının vazgeçilmez lezzeti Enginar, 10 gün boyunca Türk ve Dünya mutfağının geleneksel ve yenilikçi yemekleri ile bir araya geliyor. Sağlık için de sayısız faydaları olan bu özel sebzeli lezzetler, damaklarda doyumsuz tatlar bırakacak.

'Enginar Günleri' menüsünün başlangıçlar bölümünde, Enginar çorbası, Rakı Sosu ile Bezenmiş Kavunda Enginar, Enginar Göbeğinde Deniz Mahsulleri Salatası,  Marine Edilmiş Baby Enginar Salatası, Gratine Dağ Mantarlı Enginar, Kremalı ve Enginarlı Fettuccine, Enginarlı Pilav bulunuyor.

Ana Yemekler bölümünde ise;  Enginarlı Levrek Buğulama,  Sote Enginar Üzerinde Safranlı Somon Izgara, Enginarlı Kuzu Yahnisi, Tereyağlı Enginarlı Piliç Tava, Rakı Sosu Eşliğinde Enginarlı Karides Güveç sunuluyor.

12-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında lezzet tutkunları ve yeni tatlar keşfetmek isteyenler, Taksim'de bulunan Elite World İstanbul Hotel, The Brasserie'de Executive Chef Aydın Gül ve ekibi tarafından özenle hazırlanan 'Enginar Günleri'nde buluşacak.