13 °C

Erdoğan: Cumhur İttifakı'nda kimse çizgimizin dışına çıkamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nda kimse çizgimizin dışına çıkamaz. Cumhur ittifakının gereği neyse tüm arkadaşlarımız, tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır." dedi.

Erdoğan: Cumhur İttifakı'nda kimse çizgimizin dışına çıkamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, her kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Milletin verdiği yetkiyle, milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetlerin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansları hiç yoktur." ifadesini kullandı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyasette insanı kibir ve gurur yıkar, millete tepeden bakmak yıkar, kendi çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar, 'ben' yıkar, 'biz' varsak her şey var. AK Parti'de 'ben' yok, 'biz' var"

"Cumhur ittifakında kimse çizgimizin dışına çıkamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhur ittifakına ilişkin, "Cumhur ittifakında kimse çizgimizin dışına çıkamaz. Cumhur ittifakının gereği neyse tüm arkadaşlarımız, tüm teşkilatlarımız buna uymalıdır." şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, "Bu ittifakın (Cumhur) asıl gayesi seçim kazanmak değil, ülkemizin istikbal ve istiklalini de garantiye almaktır." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur ittifakı ile ilgili olarak, "Bu ittifakın (Cumhur) asıl gayesi seçim kazanmak değil, ülkemizin istikbal ve istiklalini de garantiye almaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gözünü Ankara'ya dikenlere inşallah derslerini bir kez daha vereceğiz. Başkentlinin karşısına çıkarılan balonları 31 Mart akşamı bir kez daha patlatacağız.” dedi.

"Türkiye'yi küresel güç haline getireceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Önümüzdeki 3 yıllık dönemde, özgün tasarım ve ileri teknolojiyle savunma sanayinde Türkiye'yi küresel güç haline getireceğiz" dedi.

"İlişkilerine ittifak değil, ihanet demek daha doğru"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisine yönelik olarak da "Ana muhalefet partisinin ilişkilerine ittifak değil, ihanet demek daha doğrudur. Ülkemize ve milletimize husumet besleyen kim varsa, onlarla birlikte hareket etmenin başka bir adı olamaz." ifadelerini kullandı

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap