13 °C

'Eylemi yapanların PKK olduğu değerlendiriliyor'

İzmir Valisi Ayyıldız, İzmir Adliyesi yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili 'Eyleme ve kişilerin kimliklerine bakıldığında, eylemi yapanların PKK olduğu değerlendiriliyor' dedi.

'Eylemi yapanların PKK olduğu değerlendiriliyor'

İzmir Valisi Ayyıldız, İzmir Adliyesi yakınlarında gerçekleştirilen ve 1 polis ile 1 adliye çalışanının şehit olduğu terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Teröristlerin kendilerini durdurmak isteyen polisle girdiği çatışma sırasında bombalı aracı patlattığını belirten Vali Ayyıldız, "Bayraklı Adliyesi önünde bir araç geçerken, polis noktasında durdurulmasının istenmesi sonucu çatışma çıktı. Teröristler çatışma esnasında bombalı aracı patlattılar. Maalesef çıkan çatışma sonucu 1 polis memurumuzla bir adliye memuru şehit oldu. 5 yaralı var. Yaralılar tedavi görüyor" diye konuştu.

"PKK olduğu değerlendiriliyor''

Teröristlerin kimliğine ve terör eylemine bakıldığında, saldırıya ilişkin okların PKK'yı gösterdiğini belirten İzmir Valisi Ayyıldız, "Menfur ve hain saldırıyı, emniyet güçlerimizin dikkati ve çabaları sonucu, çok az bir zayiatla ama içimizi yakan şekilde atlattık. Hepimize geçmiş olsun. Teröristler ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında da 2 adet kaleşnikof tüfek ve 8 el bombası ele geçirildi. Eyleme ve kişilerin kimliklerine bakıldığında, eylemi yapanların PKK olduğu değerlendiriliyor" dedi.

İzmir'de patlamaİzmir'de patlama

 

İzmir'deki terör saldırısı TBMM Genel Kurulunda kınandıİzmir'deki terör saldırısı TBMM Genel Kurulunda kınandı

 

'Çok büyük bir kıyım hedeflendiği anlaşılıyor''Çok büyük bir kıyım hedeflendiği anlaşılıyor'

 

İzmir'de şehit düşen polis faciayı önlediİzmir'de şehit düşen polis faciayı önledi

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap