Fiat 500L İstanbul Autoshow Fuarı'nda sergilenecek

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 
İSTANBUL - Fiat 500'ün tasarım ögelerini taşıyan yeni modeli Fiat 500L, 2013 yılı itibariyle Türkiye'de satışa sunulmadan önce kasım ayında düzenlenecek İstanbul Autoshow Fuarı kapsamında görücüye çıkacak.
Yapılan açıklamaya göre, Fiat'ın yeni müşteri taleplerini karşılama hedefinin bir parçası olarak ilk olarak 2012 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Fiat 500L, 2012 İstanbul Autoshow Fuarı kapsamında Türk otomobil severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Fiat 500L modeliyle yeni yıla hızlı bir giriş yapmayı amaçladıklarını belirterek, "Kendini tüm dünyada sevdiren tasarım ikonu Fiat 500'ün hatlarını bir MPV'nin fonksiyonel yönleri ve SUV'nin sürüş özelikleriyle birleştiren Fiat 500L'yi ilk olarak fuar kapsamında sergileyerek Türk müşterilerin beğenisini ölçümlemeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.
Fiat 500L, bir MPV'ye benzer şekilde tasarlanan tavan ve arka bölüm görselliğiyle de dikkati çekiyor. Fiat 500L, geniş camlı yüzeyleri ve tavanıyla da maksimum görüş kolaylığı ve iç mekan ferahlığını sunmayı hedefliyor. Bununla birlikte gövdesi çift renkli olarak tercih edilebilen ve 30'dan fazla renk seçeneği sunulan Fiat 500L'nin alaşımlı jantlar için ayrıca beyaz, gri ve siyah renklerinde tercih yapma imkanı sunularak tasarım kombinasyonu yapılabilmesine olanak tanınıyor.
Bu konularda ilginizi çekebilir