Garanti 178 gün vadeli bono ihraç edecek

Garanti Bankası, piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan, 178 gün vadeli ve iskontolu banka bonosu ihraç edecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Garanti Bankası Bonosu, referans alınacak hazine bonosu bileşik faizinin üzerine 50 baz puan getiri sağlayacak ve 13 Ekim 2011'e kadar halka arz edilecek.

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, vade başlangıç tarihi 14 Ekim 2011, bitiş tarihi 9 Nisan 2012 olan bononun minimum satış tutarı 1.000 lira, bireysel ve kurumsal yatırımcılar için toplam ihraç tutarı ise 750 milyon lira olarak belirlendi.

İMKB'de kotasyona alınacak banka bonosunun alım-satımı, halka arz süresi sona erdikten sonra ikincil piyasadan da yapılabilecek. Bonoyu satın alan yatırımcılar, vade sonuna kadar beklerse, iskontolu hazine bonolarındaki gibi, bononun üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek veya bonosunu ara dönemde o andaki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

"Bu dönemde piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan banka bonoları ve özel sektör tahvilleri yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Bu tarz ürünler gösterge hazine bonosunun üzerinde faiz vererek, müşterilerine daha cazip getiri fırsatı sunuyor. Garanti Bankası olarak, bu dönemde yatırımcılarımıza yüksek getiri imkanı sağlayacak araçlar tasarlıyoruz. Yatırımcılar, Garanti Bankası Bonosu'yla, bir yandan yüksek faiz getirisi elde ederken, diğer yandan Garanti güvencesiyle işlem yapmış olacak. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz."

Bu konularda ilginizi çekebilir