9 °C

Girişim fikrine ücretsiz eğitim

Girişim Fabrikası Hızlandırma Programı’nın yeni dönem kayıtları başladı

Girişim fikrine ücretsiz eğitim

İSTANBUL - Girişimcilerin sürdürülebilir yeni girişimler kurmaları için gerekli olan bilgi ve becerilerin yanı sıra yoğun şekilde mentorluk desteği veren Girişim Fabrikası Hızlandırma Programı’nın yeni dönem kayıtları başladı. Programdan yararlanmak isteyen girişimcilerin 14 Temmuz 2014 tarihine kadar www.girisimfabrikasi.com adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Girişim Fabrikası, düzenlediği hızlandırma programları ile aklında bir iş fikri olan tüm girişimcilere, fikir aşamasından girişime en hızlı şekilde geçiş yapabilmelerini sağlamak için rehberlik etmeye devam ediyor.

Hızlandırma programı sürecinde girişimciler, ürün - pazar uyumuna en hızlı ve en az maliyetle erişmek için gerekli araç ve yöntemlerin neler olduğunu ve nasıl kullanacaklarını deneyimliyorlar. Bununla birlikte deneyimli mentorların geri bildirimleri sayesinde iş fikirlerini müşterilerle birebir test edip bu bildirimler ile iş modellerini yeniliyorlar.  Programın en önemli kazanımlarından birisi de girişimcilerin ‘ürün odaklı’ olmaktan ‘müşteri odaklı’ olma yolunda hızlı bir değişim sürecine girmeleri.
 
Programdaki eğitimler, uluslararası platformda ‘Yalın Yeni Girişim’ ve ‘İş Modeli Geliştirme’ metotlarını geliştirenlerden alınan birebir eğitimler sonrası sertifikalı uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Girişim Fabrikası, 5 hafta süren ve iş fikrini doğrulamaya odaklı olan hızlandırma programı sonunda mezun girişimcilere 6 ay boyunca alt yapı, ofis alanı ve danışmanlık hizmetleri de sağlıyor. Ayrıca program süresince ve devamında girişimcilere birebir mentorlarla çalışma olanağı sunuluyor. Program kapsamında girişimler, hem yatırımcılarla, hem de ilgili oldukları kurumsal şirketler ile görüştürülerek hızlı şekilde fon bulmalarına ve doğru iş birlikleri geliştirmelerine yardımcı olunuyor.

Girişim Fabrikası hızlandırma programlarına bir fikri veya kurulu bir şirketi olan tüm girişimciler yaş sınırı olmadan başvurabiliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.