6 °C

Hakkari ve Siirt'te gösteri

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin yaralandığı olayları bahane ederek Hakkari'de ve Siirt'te izinsiz gösteri yapıldı

Hakkari ve Siirt'te gösteri

 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanan olayları protesto eden terör örgütü yandaşları, Hakkari kent merkezindeki Kıran ve Berçalan mahallelerinde toplanarak barikatlarla yolu trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen çevik kuvvet ekiplerine de ses bombası, molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldıran gruba, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale edildi. 

Kıran Mahallesi'nde göstericilere müdahale eden zırhlı polis aracı da, atılan molotofkokteylinin isabet etmesi sonucu alev aldı. Olay yerinde bulunan polislerin yangın söndürme tüpü ve TOMA'dan sıktıkları suyla alevleri söndürmesinin ardından araçtaki polisler çıkarıldı.

Müdahalenin ardından Cezaevi kavşağında yeniden toplanarak İl Jandarma Komutanlığına molotof kokteyli atan göstericiler, polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara dağıldı. 

Siirt'te izinsiz gösteriye müdahale

Olayları bahane eden yüzleri maskeli bir grup ta Siirt'in Tillo ve Sakıp Beygo caddelerindeki esnaftan kepenk kapatmalarını istedi.

Daha sonra Alan ve Barış mahallerinde toplanıp yola barikat kuran grup yolu trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen polisin "dağılın" uyarılarını dikkate almayan grup, el yapımı patlayıcı, taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Güvenlik güçleri gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. 

Göstericiler ara sokaklara dağıldı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.