7 °C

Hakkari'de 1 uzman onbaşı şehit oldu

Şehit askerin cenazesi, helikopterle Fatih Kışlası'na getirildikten sonra ambulansla Hakkari Askeri Hastanesi'ne gönderildi

Hakkari'de 1 uzman onbaşı şehit oldu

 

 

HAKKARİ  - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde sürdürülen operasyonda, 1 uzman onbaşı şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde terör örgütü PKK üyelerine karşı sürdürülen operasyonlarda, Ordu nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Mustafa Güler (23) şehit oldu.

Şehit askerin cenazesi, helikopterle Fatih Kışlası'na getirildikten sonra ambulansla Hakkari Askeri Hastanesi'ne gönderildi.

Kazan Vadisi'ndeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

Öte yandan, bölgede 4 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda 8 teröristin ölü ele geçirildiği bildirilmişti.

1 ay önce göreve başladı

Hakkari'deki çatışmada şehit olan olan Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Güler'in (23) yaklaşık 1 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

Çukurca ilçesi Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde terör örgütü PKK üyelerine karşı sürdürülen operasyonlarda şehit olan Güler'in, Ordu'nun Ünye ilçesi Yeşilkent beldesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Şehit oğlu için ağıtlar yakan acılı anne Fadime Güler'i akrabaları ve komşuları teskin etmeye çalışıyor. Çiftçilikle uğraşan baba Zekai Güler de acısını yakınlarıyla paylaşıyor.

112 Acil Servis ekipleri, muhtemel sağlık sorunlarına karşı evin önünde bekletiliyor.

Şehit askerin, yaklaşık 3 ay önce uzman onbaşı olmak için başvurduğu, talebinin onaylanması sonrasında da 1 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

Aileye, evlatlarının şehit olduğu haberini, Ünye Kaymakamı Dr. Osman Günaydın ve askeri yetkililerin haber verdiği kaydedildi.

Öte yandan, Çukurca ilçesi Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde 4 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda dün itibarıyla 8 teröristin ölü ele geçirildiği bildirilmişti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap