Hakkari ve Van'da çatışma: 5 şehit, 6 yaralı

Çukurca'da çıkan çatışmada 20 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Van'da çıkan çatışmada ise şehit sayısı 4'e yükseldi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hakkari’nin Çukurca İlçesi'nde terör örgütüne yönelik operasyonlar sürüyor.

İlçede hava destekli sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Öte yandan 20 PKK’lının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Van'da şehit sayısı 4’e yükseldi

Van'ın Çaldıran İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında dün çıkan ve 1 asker ile 1 geçici köy korucusunun şehit olduğu çatışmalarda, 2 köy korucusu daha şehit oldu. Çaldıran'da devam eden operasyonda şehit sayısı 4'e yükseldi.
Van'ın Çaldıran İlçesi'nin Tendürek Dağı Bölgesi'nde dün güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlar sırasında bir grup PKK'lı teröristle sıcak temas sağlandı.

Çıkan çatışmada ilk ateşte geçici köy korucusu İhsan Taş şehit olurken, 4 korucu da yaralandı. Aynı çatışmada jandarma uzman çavuş Murat Kasım'ın de şehit olmasının ardından bölgedeki operasyonlar genişletildi.

Hava destekli olarak sürdürülen operasyonlarda bölgeye özel takviye ekipler de sevk edildi. Tendürek bölgesindeki gece de devam eden çatışmalarda kardeş çocukları olan köy korucuları Mehmet ve Muzaffer Aladağ da şehit düştü.

Bu konularda ilginizi çekebilir