12 °C

Hava sıcaklığı 5 derece artacak

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 2 ila 5 derece artacak

Hava sıcaklığı 5 derece artacak

ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı Türkiye genelinde 2 ila 5 derece artacak. Türkiye genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeybatı kesimlerinin çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi, Bolu, Karabük, Çankırı çevreleri ile Kastamonu'nun güney ve İstanbul'un kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

Bazı illerde hava durumu

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(27)
ANKARA: Parçalı ve az bulutlu. (28)
İZMİR: Az bulutlu ve açık. (32)
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (31)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (30)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu.(26)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (22)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(33)

Bölgelerde hava durumu

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu; kuzey ve batısının zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi ile İstanbul'un kuzeybatı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeybatı çevrelerinin parçalı yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun güney kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.