4 °C

İETT, yaşlıların kartlarını evlerine gönderiyor

İETT, 65 yaş ve üstü vatandaşların kartlarını adreslerine gönderecek

İETT, yaşlıların kartlarını evlerine gönderiyor

İSTANBUL - İETT, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanan ve nüfus cüzdanlarını göstererek yolculuk yapan  65 yaş ve üstü vatandaşların seyahat kartlarını, evlerine postalayacak.

İETT'den yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği gereği, 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor.  

Bu kapsamda, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanan 65 yaş ve üstü vatandaşların seyahat kartlarını almak için sıra beklemesine gerek kalmayacak. İETT, 15 Mayıs itibarıyla seyahat kartı olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşların kartlarını evlerine gönderecek.  

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, "www.iett.gov.tr" adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Vatandaşlar, kart bedelini bankaya gitmeden kredi kartıyla ödeyebilecek. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

Biletmatik ya da otomatik satış makinelerine okutularak ücretsiz hale dönüştürülen sosyal kartlar ise 2025'e kadar kullanabilecek.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.