İlaçlama tamam, kuş gribi karantinası sürüyor

Bandırma'da ilaçlama ve itlaf çalışmaları tamamlandı. Karantinanın sürdüğü üç tesisin bulunduğu bölgeye her türlü hayvan giriş ve çıkışına yasak devam ediyor

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, kuş gribi virüsü nedeniyle üç tesiste yapılan ilaçlama ve itlaf çalışmaları tamamlandı.

Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, 2 Mayıs'ta Edincik Mahallesi'nde 40 bine yakın tavuğun telef olması ve kuş gribi virüsü tespiti üzerine başlatılan karantinanın sürdüğünü söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ekiplerinin koordinasyonunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan Mantı, şöyle konuştu:

"Vaka nedeniyle üç tesiste yapılan ilaçlama ve itlaf çalışmaları sona erdi. 21 günlük karantina süresinin dolmasını bekliyoruz. Karantina boyunca üç tesisin bulunduğu  bölgeye her türlü hayvan giriş ve çıkışı yasak. Araçlar dezenfekte edildikten sonra bölgeye alınıyor. Jandarma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 24 saat bölgede nöbet tutarak karantina bölgesine giriş ve çıkışları kontrol ediyor. Gerekli her türlü çalışma yapıldı, sorun kalmadı."

Etiketler