24 °C

İnşaat sektörü olmazsa ülke bitmiş demektir

İnşaat sektöründe kriz yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Erdoğan, "Bir ara dolar kurunu dillere dolamışlardı. Şimdi kur dengeye oturdu, onu da eleştiriyorlar" dedi.

İnşaat sektörü olmazsa ülke bitmiş demektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4. Türk Patent Ödülleri Töreni'nde konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan'ın hedefinde kendi deyimiyle, 'kriz tellallığı' yapanlar vardı. İnşaat sektöründe kriz yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Erdoğan, "Bir ara dolar kurunu dillere dolamışlardı. Türk lirasının aşırı değerlenmesinden söz ediyorlardı. Şimdi kur dengeye oturdu, onu da eleştiriyorlar." dedi.

Her seçim zamanı 'inşaat krizi' ortaya atılır

İnşaat sektörüyle ilgili konuşan Erdoğan "Türkiye ne zaman seçime gitse, bir de ortaya inşaat sektörüyle ilgili bir kriz atılır. Ve böyle bir krizi de o balonu şişirerek ortaya attılar. İnşaat sektörünün olmadığı ülke bitmiş demektir. İnşaat sektörünü hiçbir zaman bir yere koyamazsınız. Herhâlde çadırda yaşayacak halimiz yok değil mi? İki, taahhütlerde alt yapısı olmayan bir ülkeden bir şey olur mu? Biz modern bir Türkiye'yi konuşuyoruz" ifadelerini kullandı.

Kur dengeye oturdu, onu da eleştiriyorlar

İstihdam açığını kapatma alanı olarak inşaat sektörünü gördüğünü söyleyen Erdoğan, dolar kurundaki hafif düşüşe de değindi. Dolar kurunun dengeye oturduğunu ancak bunu da eleştirenlerin olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

İsteseler de istemeseler de biz inandığımız doğru yolda yolculuğumuzu devam ettireceğiz. İnşaat sektörümüzün geldiği nokta ortada. Çok farklı projeler ortaya çıkıyor. Bir ara dolar kurunu dillere dolamışlardı. Türk lirasının aşırı değerlenmesinden söz ediyorlardı. Şimdi kur dengeye oturdu, onu da eleştiriyorlar. İhracatta ciddi gayretler var. Biz de yaptığımız her görüşmede iş adamlarımızın önünü açmak için gayret gösteriyoruz. Kriz tellalları istediği kadar bağırsın bu kervan yürüyor.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap