9 °C

“İş barışının sürmesine yardımcı olmasını dileriz”

Asgari ücret artışını değerlendiren BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, “Elbette büyümenin ve gelir dağılımının herkese eşit dağıtılması bir ülkenin kalkınması için önemli. Belirlenen rakamın çalışma hayatına katkı sağlamasını ve hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“İş barışının sürmesine yardımcı olmasını dileriz”

BURSA (DÜNYA) - Asgari ücretin net 1.603 liradan 2.020 liraya yükseltilmesini değerlendiren Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, 2.020 lira olarak belirlenen rakamın hazine desteğine rağmen işverene maliyetinin 3.005 lira olacağına dikkati çekti.

Türkay, “Bir yandan refahı artırırken, diğer yandan umarım iş barışını ve işsizliği artırmış olmayız. Artan maliyetlere yüzde 26.05’lik bir emek girdisini de eklemek zorunda kalacağız. Bunun altından kalkmak için daha da çok çalışmak zorunda olduğumuz açıktır. İşçi ve işveren kesimleri olarak, fedakarlık yaparak, enflasyonu da yeterince karşılayan bu artışla önümüzdeki tüm zorlukları aşacağımıza umudumuzu korumak istiyoruz. Devletten artık daha çok ufuk açıcı çalışmalar bekliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.