15 °C

İş dünyası terörü lanetledi

İş dünyası Dağlıca'da düzenlenen hain terör saldırısını kınadı.

İş dünyası terörü lanetledi

İş dünyası, Hakkari Dağlıca'da askerlerin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan terör saldırısını kınadı.

TÜSİAD: Bir kez daha derinden sarsıldık 

Dağlıca saldırısı sonrası açıklama yapan TÜSİAD,  terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet etti.
Açıklamada şöyle denildi: "Terörün ve şiddetin ülke gündeminin üzerine çöktüğü bu ortamda gerçekleşen Dağlıca saldırısı ile toplum olarak bir kez daha derinden sarsıldık. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimizin ailelerine sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörü şiddetle kınıyor, PKK terör örgütünün saldırılarına bir an önce son vermesi yönündeki çağrımızı yineliyoruz.
TÜSİAD olarak, şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği duyarlılık ve ortak iradenin ülkemizin en büyük gücü olduğuna inanıyoruz. Terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ediyoruz. Bütün ülkemize baş sağlığı diliyoruz."

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu:
Bu aşağılık eylemlerden beslenenlere lanet olsun

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısına ilişkin yayımladığı mesajında, teröre bulaşan ve bundan medet umanların tarih önünde insanlık suçu işlediğini belirterek, "Dökülen şehit kanları, onları iki cihanda da abat etmeyecektir. Bu aşağılık eylemlerden beslenenlere lanet olsun" değerlendirmesinde bulundu. 

Ülkenin birlik beraberlik duygularının hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleştiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: 

"Herkes bunu bilsin. Bunu çözmeye uğraşan terörün planlayıcılarını, destekleyicilerini ve eylemcilerin peşini, alınlarındaki kara leke ve masum canların ahları, sonsuza dek bırakmayacaktır. Türk iş dünyası adına, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum." 

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak:
Anadolu kardeşliğine olan inancımız sarsılmayacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını belirtti. 

Olpak, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca Bölgesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili yayımladığı taziye mesajında, şunları kaydetti: 

"Terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur. Bu menfur saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. 

Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir. Bu zor dönemlerde bile Anadolu kardeşliğine olan inancımız sarsılmayacaktır." 

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar:
Kanlı hesaplarında başarılı olamayacaklar

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şehit haberlerinin bütün milleti üzüntüye boğduğunu ve yürekleri dağladığını belirtti. 

Terörün kanlı yüzünü bir kez daha dün Hakkari Dağlıca ve Diyarbakır Sur'da gösterdiğinin altını çizen Bayraktar, saldırıları şiddetle lanetlediğini bildirdi. Bayraktar, bu saldırıların milleti yıldıramayacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti: 

"Milletimiz dimdik ayaktadır. Hain saldırıları düzenleyenler şunu iyi bilmelidir ki birliğimize, beraberliğimize, bütünlüğümüze yönelik karanlık emellerine ulaşamayacaklar, kanlı hesaplarında başarılı olamayacaklardır. Her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklarda bir oyun oynanmasına her ne pahasına olursa olsun, ordusuyla, polisiyle aziz milletimiz asla izin vermeyecektir. Askerlerimize, güvenlik görevlilerimize yapılan saldırıları şiddetle lanetliyor, şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere, Silahlı Kuvvetler camiası ve bütün Türk halkına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum." 

TESK Genel Başkanı Palandöken: 
Yüreğimiz yanıyor 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de terörü lanetleyerek, "Acımız büyük, yüreğimiz yanıyor. Şehit düşen kahraman evlatlarımızın ruhları şad olsun, ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun, tedavi gören yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.  

İTO Başkanı İbrahim Çağlar:
Aciziyetin, çaresiz çırpınışıdır

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Hakkari Dağlıca'da askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.  Çağlar, şunları söyledi: Geçmişteki örneklerde de gördüğümüz gibi hain terör örgütü ne zaman köşeye sıkışsa kalleşçe ve korkakça askerlerimizi arkadan vurmaktadır. 
6 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen bu alçak saldırı da kanlı örgütün içine düştüğü aciziyetin, çaresiz çırpınışıdır. Huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozmaya cüret edenler karşılarında tek yürek olarak ülkemizin tam katmanlarını bulacaklar ve bu alçaklığın hesabını verecekler. Kahraman şehitlerimizi rabbim cennetinde cemaliyle karşılayacak. Ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce milletimize sabırlar, yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar dilerim. Başımız sağ olsun." 

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Konukoğlu: 
Fitne ateşi yakmak isteyenlere, milletimizin en güzel cevabı verecektir 

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Dağlıca’da terör saldırısında şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet ve yaralı olanlara acil şifa diledi. "Acımızı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Şehit olan bütün evlatlarımıza Allah gani gani rahmet eylesin" diyen Konukoğlu, şehitlerin ailelerine, yakınlarına, millete ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı, sabır ve metanet diledi. Ülkenin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik saldırıları şiddetle kınayan Konukoğlu, terörün kirli emellerini gerçekleştirmesine içerde ve dışarda destek veren bütün çevreleri lanetledi. Artan terör olayları karşısında toplumun her kesimine büyük görevler düştüğünü dile getiren Konukoğlu, "Sağduyulu olmalıyız. Aramızda fitne ateşi yakmak isteyenlere, bizim milletimizin birliği beraberliği en güzel cevabı verecektir. Acılarını paylaşmayı bilen bir toplum olarak, birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenmeliyiz. İnşallah bu zor günler de geçecek, bu terör saldırıları hiçbir şekilde hedefine ulaşamayacaktır. Şehit olan tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Huzur içinde yatsınlar. Ve tüm dünya bilmelidir ki, aziz vatanımızı ve ay yıldızlı bayrağımızı, canımızı seve seve vererek sonsuza kadar savunmaya devam edeceğiz. Rabbim, vatanımızı koruyan bütün askerlerimize, polisimize güç kuvvet versin. Ülkemizi bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin" dedi.

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı:
Hain saldırılar artık son bulsun

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı da hain terör saldırılarını lanetledi. 

Terör saldırılarının son bulmasını temenni eden Sanlı, muhasebe ve denetim meslek camiası olarak şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve ülkeye başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. 

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın:
Bunu yapanlar insanlığın düşmanıdır

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın da terörü ve teröristleri lanetleyerek, "Terör eylemleriyle hak aranmayacağını, bunun sonucunun cinayet olduğunu defalarca söyledik. Bunu yapanlar insanlığın düşmanıdır" ifadelerini kullandı. 

Dökülen kanın ve alınan canın kimsenin yanına kar kalmayacağına işaret eden Apaydın, gözü dönmüş terör örgütünün sonunun elbet bir gün geleceğini, bu noktada vatandaşlardan sağduyulu olmalarını istedi.  

Apaydın, kardeş kanının dökülmesine son verilmesi gerektiğini belirterek, "Ülkemizin istikrarını bozmak için terör eylemleri yapmaktan vazgeçin. Biz bunların üstesinden gelecek kadar büyük bir milletiz. Acımız büyük, yüreğimiz yanıyor. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Menfur olayda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet ailelerine sabır diliyorum" dedi. 

Kaynak: AA - DHA

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap