İstanbul'da hırsızlık çetesine operasyon

İstanbul polisi aylardır takip edilen hırsızlık çetesini yakalamak için 760 polisin katıldığı bir operasyon gerçekleştirdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 ay önce, organize bir şekilde hırsızlık yapan bir şebekenin varlığını tespit etti. Şüphelilerin, çaldıkları malzemeleri kendilerini ekonomik dar boğaza düşmüş esnaf gibi tanıtarak yarı fiyatına elden çıkarttıkları tespit edildi. Polis tarafından takibe alınan çete üyelerinden 15'i farklı aralıklarla gözaltına alındı. Polis, çete üyelerinin kimliklerini ve adreslerini tespit etmek için 5 ay boyunca dinleme ve takip çalışmalarını sürdürdü. Hırsızlık dedektifleri, suç örgütünün elebaşı Serdar B.'nin de aralarında bulunduğu 42 ismi daha tespit etti. Şüphelilerin çoğunun, Esenler, Karabayır Mahallesi'nde ikamet ettiği belirlendi.

Polis gerekli delilleri topladıktan sonra bu sabaha karşı operasyon için düğmeye bastı. 760 polisin katılımıyla başlayan operasyonda daha önceden tespit edilen 44 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Polis helikopterinin de destek verdiği operasyonda hırsızlık çetesi üyesi oldukları öğrenilen 26 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde ve çalıntı malları sakladıkları depolarda yüzlerce çeşit çalıntı eşya ele geçirildi. Ünlü markalara ait olduğu öğrenilen 26 koli ayakkabı, 1470 kot pantolon, 2 tüfek, fotoğraf makinleri, projeksiyon makineleri, kahve fincanlarının da aralarında bulunduğu eşyalar Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Çalıntı eşyaların sahiplerinin tespit edilmesinin ardından geri verileceği öğrenildi.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir