İstanbul'un büyüsü 'jazz'a ilham oluyor

Elite World İstanbul bünyesindeki Jazz Company cazseverlere çeşitli müzik tatları sunmaya hazırlanıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL- Cazseverler için yeni alternatif mekan olarak Taksim Talimhane'de Elite World İstanbul Otel bünyesinde açılan Jazz Company yoluna hızla devam ediyor. Türk caz dünyasının duayenlerinden Emin Fındıkoğlu Trio ile yola çıkan mekan, şimdilerde Ayşe Gencer Trio, Amerikalı caz grubu “Sweet Papa Lowdown”,  Stand Four ve Françoise Trio ile cazseverlere çeşitli müzik tatları sunmaya hazırlanıyor.

Ayten Alpman'la İlham Gencer'in kızı olan Ayşe Gencer, eşi İrem Demirer ve piyanist Serkan Özyılmaz'la Jazz Company'de sevenleriyle buluşuyor. Müzik hayatına TRT'nin açtığı bir ses yarışmasını kazanarak başlayan Gencer, 19 ve 27 Mart tarihlerinde 22:00 ile 01:00 saatleri arasında caz standartlarından oluşan repertuarıyla dinleyicilerine keyifli saatler yaşatacak.

Sweet Papa Lowdown grubunun kurucusu Jeff Shucard, Amerika'dan gelip İstanbul'un büyüsünden etkilenip İstanbul'a yerleşenlerden. Eşi Françoise'la birlikte kendilerini müziğe adayan bu iki sanatçı kendi gruplarıyla Jazz Company'de sahne almanın heyecanını yaşıyorlar.

Grubun kurucusu Jeff, Jazz Company için;  “Buraya önce izleyici olarak geldik eşim François'le ve biz de burada çalmalıyız, söylemeliyiz diye düşünmüştük. Jazz Company lokasyonu ve hizmet kalitesiyle, kalıcı bir caz kulüp olmaya aday bir mekan ve biz grubumuzla birlikte burada çalacağımız için çok mutluyuz” diyor.

Sweet Papa Lowdown 20 Mart cumartesi günü 22:00'de cazseverlerle buluşacak, bluesdan başlayarak caz dünyasının büyülü dünyasında gezinen grup caz standartları ve doğaçlamalarla da dinleyiciye interaktif bir gece vaat ediyor.

Stand Four ise yine Nisan ayı içinde Jazz Company'de çıkacak diğer caz gruplarından biri.. Gitar vokal, Davul, Saksafon ve Bas'tan oluşan Stand Four'un gitaristi Sarp Keskiner, wash-board ve kazu gibi etnik enstrümanlarla dinleyicilere enteresan doğaçlamalar sunuyor.

Türk cazının önemli isimlerinin yanı sıra yurtdışından gruplara da yer veren Jazz Company'de Atilla Gökçe, Sedat Ergin, Cezmi Ersöz, Özdemir Erdoğan gibi isimler de Jazz Company'nin hoş ambiansında caz yolculuğuna çıkmayı tercih edenlerden.

Elite World İstanbul Otel Genel Müdürü Ünsal Şınık'a neden caz? diye sorduğumuzda “İstanbul'un genelinde ve özelikle  Taksim'de caz severlerin gidebileceği mekanlar çok az sayıda… Her yerde türkü barlar var… Taksim Talimhane'nin tek 5 yıldızlı oteli Elite World İstanbul olarak şehrin merkezinde misafirlerimize ve cazseverlere yeni bir mekan alternatifi sunmak ve bu yeni mekanda kaliteli, uluslararası müzik olmasını istedik böylelikle Jazz Company fikri ortaya çıktı. Bizim hedef kitlemiz kaliteli müziğin izini süren kişiler. İyi müziğin peşinde olan herkesi Jazz Company'e bekliyoruz” dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir