10 °C

İstanbullu'yu rahatlatan haber

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılacağını açıkladı.

İstanbullu'yu rahatlatan haber

ANKARA - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılacağını belirterek, bu çalışmalar süresince köprünün kontrollü olarak trafiğe açık olacağını vurguladı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmaların ufak çaplı rutin bakımlar olduğunu bildiren Bakanlık, çalışmaların trafik akışını aksatmayacağını açıkladı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük bir onarım nedeniyle 540 gün kapalı kalacağına yönelik haberlerin yer aldığı vurgulandı. 

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkıldığına dikkat çekilen açıklamada, bakımların yapılacağı takvimin henüz netleşmediği, bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvimin ihale sonrasında belli olacağı bildirdi. 

Ağır bakımlar 2013 yılında yapıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ağır bakımların 2013 yılında yapıldığı belirten açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmaların ise ufak çaplı rutin bakımlar olmakla birlikte, trafik akışını aksatacak bir çalışmanın söz konusu olmadığı vurgulandı. Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılmasının planlandığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"Boğaziçi Köprüsü'nde yapılacak bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün tamamen kapatılacağı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bakım onarım çalışmaları süresince köprü kontrollü olarak trafiğe açık olacaktır. İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir." 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.