23 °C

İstifa etti, yönetim kabul etmedi

İstifa etti, yönetim kabul etmedi

 

 
İSTANBUL - Kocaman, Spor Toto Süper Lig'de Kardemir Karabükspor'a 3-1 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu maçla birlikte Fenerbahçe'deki görevine son verdiğini bildirdi.
 
Kocaman'ın istifa açıklaması şöyle:
''Yaklaşık 2,5 yıldır çok şerefli bir görev olan Fenerbahçe teknik direktörlüğünü yaptım. Bizim gibiler için, hemen her yerde bu formanın özellikle bir şekilde prestijini ve kredisini kullanmış insanlar için zirve burasıdır. Burayı yaşadım. Ancak açıkçası bunu devam ettirebilecek gücü hissedemiyorum kendimde. Bu maçla beraber Fenerbahçe'deki görevime son veriyorum.''
 
Fenerbahçe yönetimi istifayı kabul etmedi
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun, teknik direktör Kocaman'ın istifasını kabul etmediği bildirildi.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, istifa eden teknik direktör Aykut Kocaman'ı bu kararından vazgeçirmek için destek istedi.
 
Yıldırım, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, seyircinin ''istifa'' diye bağırması nedeniyle maçtan sonra soyunma odasına gittiğini ve Kocaman'a ''Sakın yanlış bir şey yapma, sakın istifa etmeyi düşünme'' dediğini belirtti.
 
Futbolculardan süre istedi
Can Bartu Tesisleri'nde futbolcuların, teknik direktör Kocaman'ı istifasından vazgeçirmeye çalıştığı sırada, kulüp başkanı Aziz Yıldırım da yöneticiler İsfendiyar Zülfikari, Ömer Temelli ve Hakan Dinçay ile tesislere geldi.
 
Futbolcuların Kocaman ile konuşmasından sonra Aziz Yıldırım'ın da herkesin bulunduğu bir ortamda Aykut Kocaman'ın görevi bırakmaması için bir konuşma yaptığı öğrenildi.
 
Kocaman ile yaklaşık 3 saat süren bir görüşme yapan futbolcular, Yıldırım'ın yaptığı konuşmanın ardından tesislerden ayrıldı.
 
Futbolcuların, Kocaman'ın istifa kararından vazgeçeceği izlenimi edindiklerini söyledikleri belirtildi.
 
Yapılan görüşmenin ardından Aykut Kocaman'ın, kararıyla ilgili futbolculardan süre istediği öğrenildi.
 
Bu arada, Aykut Kocaman'ın istifa kararından vazgeçmesini isteyen taraftarlar da tesislerin önünde toplandı. Taraftarlar, görüşmenin ardından araçlarıyla tesislerden ayrılan bazı futbolculara, ''Aykut hocayı bırakmayın'' şeklinde çağrı yaptı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap