25 °C

İstiklal'de IŞİD protestosu

Beyoğlu'nda çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'ni (IŞİD) protesto etti

İstiklal'de IŞİD protestosu

İSTANBUL - Beyoğlu'nda HDP öncülüğünde bir araya gelen siyasi parti ve  çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Taksim Tünel'de toplandı. Pankart açan grup üyeleri, slogan atarak Galatasaray Meydanı'na yürüdü. 

Burada, grup adına yapılan açıklamada, IŞİD'in Kürt halkına saldırılarının devam ettiği belirtilerek, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası camiaya duyarsız kalmama çağrısı yapıldı. 

Açıklamada, barbarlığa karşı insanlık onuru mücadelesi verenlerin yanında olunacağı kaydedildi. 

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel de yaptığı açıklamada, IŞİD'in saldırılarına karşı sessiz kalamayacaklarını anlatarak, Musul'da rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilenlere "geçmiş olsun" dileklerini iletti. 

Tüzel, "Bu IŞİD çeteleri, Ortadoğu'yu kana bulayanlar, arkasındaki emparyalist güçler, mezhepçilik ve etnisite üzerinden halkları kışkırtan güçler, bizleri de öldürerek, katlederek, bölerek antidemokratik ve savaşçı bir rejime mecbur etmek istiyorlar. Buna boğun eğmemeliyiz" diye konuştu. 

Açıklamaların ardından, eylem sona erdi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap