11 °C

İTÜ'de ODTÜ protestosu

İTÜ'de bir grup öğrenci, üniversite rektörlerinin ODTÜ'deki olaylarla ilgili yapılan ortak açıklamaya imza atmasını protesto etti. Rektörlük binasına girmek isteyen öğrenciler ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı

İTÜ'de ODTÜ protestosu

 

İSTANBUL - İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) bir grup öğrenci, geçen hafta Göktürk-2 uydusunun fırlatılması dolayısıyla düzenlenen tören sırasında, ODTÜ'de yaşanan olaylarla ilgili, rektörlerin ortak açıklama yapmasını protesto etti.
 
İTÜ Maslak Kampüsü'nde toplanan bir grup öğrenci, üzerinde ''Her yer ODTÜ her yer direniş'' yazılı pankartlar açarak, rektörlük binası önüne yürüdü. Burada YÖK ve İTÜ Rektörü Mehmet Karaca'yı hedef alan sloganlar atan gruptan yaklaşık 20 öğrenci, rektörlük binasına girmek istedi.
 
Rektörlük girişinde bariyer oluşturan güvenlik görevlileri, öğrencilerin girişine izin vermedi. Protestocular ile güvenlik görevlileri arasında yaşanan arbedede, yürüyüşe katılan öğrencilerin büyük bir kısmı, kapıyı tekmeleyen, duvarlara vuran öndeki gruba tepki göstererek, rektörlük binası önünden ayrıldı.
 
Protestocu 3 öğrenci güvenlik görevlileri eşliğinde farklı bir kapıdan rektörle görüşmek üzere binaya alındı.
 
Bir süre sonra dönen öğrenciler, Genel Sekreter Tayfun Kındap ile görüşebildiklerini ve taleplerini aktardıklarını belirtti.
 
Grup daha sonra sloganlar atarak dağıldı.
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.