25 °C

İzmir'de korkutan yangın: 2 işçi yaralandı

İzmir'in Bornova İlçesi'nde bir bölümü depo olarak da kullanılan hurdalıkta boş saç spreyi kutuları preslenirken yangın çıktı. Sprey kutuları art arda patlarken iki işçi hafif yaralandı.

İzmir'de korkutan yangın: 2 işçi yaralandı

İzmir'in Bornova İlçesi Pınarbaşı semtindeki bir bölümü depo olarak da kullanılan hurdalıkta boş saç spreyi kutuları preslenirken yangın çıktı. Sprey kutuları art arda patlarken iki işçi hafif yaralandı. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

Yangın saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Turgut Temurtaş'ait depo ve hurdalıkta işçiler, kuaförlerde kullanılan boş saç spreyi kutularını preslerken ortaya çıkan gaz alev aldı. Yangının etkisiyle sprey kutuları patlamaya başladı. İtfaiye ve polis telsizlerinden havai fişek deposunda yangın çıktığı anosları yapılırken çok sayıda ekip bölgeye yönlendirildi. Yangının hurdalıkta çıktığı belirlenince herkes rahat bir nefes aldı. İtfaiye yangına müdahale ederek söndürdü. Sprey kutularının patlamaması için uzun süre soğutma çalışması yapıldı.

Olayda hafif yaralanan iki işçi hastaneye kaldırılırken, depodaki üç araç da yangından kısmen zarar gördü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap