13 °C

Kalın'dan Doğu Guta açıklaması

Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "Bu daha önce Cumhurbaşkanımızın yaklaşık bir ay önce talep ettiği bir konuydu. 700 kadar sivilin tedavi amaçlı Türkiye'ye getirilmesiyle ilgiliydi. Bu sivilleri çıkarttıklarını ifade ettiler." dedi.

Kalın'dan Doğu Guta açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "Bu daha önce Cumhurbaşkanımızın yaklaşık bir ay önce talep ettiği bir konuydu. 700 kadar sivilin tedavi amaçlı Türkiye'ye getirilmesiyle ilgiliydi. Bu sivilleri çıkarttıklarını ifade ettiler. Ama Türkiye'ye gelmedi onlar, Güney Şam'a gönderildiğini bize bildirdiler o zaman." dedi.

Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "Bizim ilk talebimiz onların Türkiye'ye getirilmesiydi ama Güney'e gittiklerine dair bize bilgi geldi. Cumhurbaşkanımızın ilk talebinden sonra yaklaşık bir hafta sonra bu grup çıktı. Türkiye'ye gelmediği için onlar biz özel olarak paylaşmadık. Çünkü beklentimiz onların Türkiye'ye gelmesiydi. Ama Sayın Putin yeni açıklıyor." dedi.

Putin açıklama yaptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Doğu Guta'daki tahliyeler için arabulucu olduğunu söylemişti. Putin, "Erdoğan devreye girdi, bir grup sivil Doğu Guta'dan ayrıldı." demişti.

"Erdoğan devreye girdi, bir grup sivil Doğu Guta'dan ayrıldı"

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.