Kayak merkezinde sömestr yoğunluğu

Ilgaz Dağı'ndaki kayak merkezi, yarı yıl tatilinin başlamasının ardından, en hareketli ve kalabalık günlerini yaşıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
KASTAMONU - Türkiye'nin önemli kış merkezlerinden biri olan Ilgaz Dağı, okulların yarı yıl tatiline girmesinin ardından, hareketli ve yoğun günler geçiriyor.
Aralıksız yağış nedeniyle kar kalınlığının 180 santimetreyi geçtiği Ilgaz Kayak Merkezi, günübirlikçi tatilcilerin de ilgisiyle en kalabalık günlerini yaşamaya başladı.
Yarıyıl tatili dolayısıyla otellerin tıka basa dolduğu dağda, gerek otel dışında gerekse otellerin barlarında düzenlenen sosyal aktivitelerle tatilciler gönüllerince eğleniyor. Yoğun kar nedeniyle Ilgaz Dağı Milli Park yollarında görevli iş makineleri sürekli kapanmak üzere olan yolları açarak tatilcilere ulaşım hizmeti veriyor.
Ilgaz Dağı Oteller Birliği Başkanı Eray Öztürk, tatilcilerin yoğun ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Kar kalınlığının 180 santimetreyi geçtiğini belirten Öztürk, "Biz işletmeciler olarak sevinçliyiz, çünkü kar kalınlığı 180 santimetreyi geçti. İkinci olarak, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere tatilcilerin ilgisinden son derece memnunuz. Oteller müşterilerine yönelik çeşitli sosyal aktiviteler yapıyorlar. Akşamları sanatçılar eşliğinde canlı müzik var. Tatilcilerimiz gündüz karda akşam barlarda sabaha kadar kış tatilinin tadını çıkartıyor" şeklinde konuştu.
Bu konularda ilginizi çekebilir