13 °C

Kılıçdaroğlu, Akşener ve Karamollaoğlu ile görüşecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin tutuklu vekili Enis Berberoğlu'nu ziyaretinin ardından cumhurbaşkanı adayı ile ilgili sorulara "Salıyı bekleyin" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, SP lideri Karamollaoğlu ve İYİ Parti lideri Akşener ile görüşeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve Karamollaoğlu ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyareti sonrası açıklama yaptı.

Saat 14.00 sıralarında geldiği cezaevinde yaklaşık 1 saat kalan Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun moralinin iyi olduğunu belirterek, "Gündemi yakından izliyor. Elbetteki bir an önce buluşmak istiyor. Biz de arzu ediyoruz. İnşallah tekrar parlamentoya milletvekili olarak seçilecek. Uzun süerdir haksız yere yattığını tüm dünya biliyor. Adaletsizliğin sone ermesi lazım. Anayasa Mahkemesi'nin bir an önce karar verip bu adaletsizliği gidermesi gerekiyor. En büyük arzumuz bu. Yoksa seçimle tekrar seçmenle buluşması parlamentoya gelmesi onu rahat ettirmiyor. Onun en büyük arzusu adaletin tecelli etmesi" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili ise salı gününe işaret etti. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında karar alacaklarını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, SP Lideri Temel Karamollaoğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile bir görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.

CHP'li Yılmaz cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladıCHP'li Yılmaz cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı

CHP'den cumhurbaşkanlığına ikinci adayCHP'den cumhurbaşkanlığına ikinci aday

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.