13 °C

Kılıçdaroğlu: Çağrıma Bahçeli’den yanıt gelmedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, birlikte kuracakları koalisyonda MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yaptığı başbakanlık önerisiyle ilgili olarak "Bahçeli'den henüz yanıt gelmediğini ifade etti

Kılıçdaroğlu: Çağrıma Bahçeli’den yanıt gelmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki makamından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Kocatepe Camisi'ndeki cenaze namazına katılmak üzere ayrılışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Türkiye'nin çıkarlarını düşünerek bu çağrıyı yaptım"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye başbakanlık konusunda yaptığı çağrıyla ilgili olarak, "Çağrı yaptık. Dolayısıyla söylenecek fazla bir şey yok" diyen Kılıçdaroğlu, "Öncelik Türkiye'dir. Türkiye'nin çıkarlarını düşünerek bu çağrıyı yaptım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Sayın Bahçeli'den bir yanıt geldi mi?" sorusuna ise "Hayır, henüz daha bir şey gelmedi" karşılığını verdi.

Meclis Başkanlığı seçim sürecisinin başlayacağı hatırlatılarak, CHP'nin adayının belli olup olmadığının sorulması üzerine de Kılıçdaroğlu, "Hayır" dedi.

“Azınlık hükümeti son seçenek”

Kılıçdaroğlu, CHP'nin ilkelerini 14 madde halinde açıkladığını hatırlatarak, "Diğer siyasal partiler de ilkelerini açıklarlar, sonra bakarız hangi partilerin ilkeleri birbiriyle benzeşiyor veya yakın, oturur onlar kendi aralarında konuşurlar ve hükümet kurarlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, azınlık hükümetine ilişkin soru üzerine de "Azınlık hükümetinin son seçenek olması gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap