Koç'tan 'Cizre' uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, Başbakan Davutoğlu'nun CHP'ye yönelik eleştirilerine karşı, Cizre'de yaşananlara önlem almayı düşünüp düşünmediğini sordu

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'ye yönelik eleştirileri üzerine, "CHP ile gece gündüz uğraşmak yerine sorumluluğunu hatırlayıp, ülkenin bir bölgesinde kamu güvenliği kalmamış, millet birbirini öldürüyor, silahlanmış, sokaklarda, bunlara karşı önlem almayı düşünmüyor musun" dedi. 

Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Davutoğlu'nun bugün AK Parti Konya 5. Olağan İl Kongresinde CHP'ye yönelik sözlerini eleştirdi.

Şırnak Valiliğinin, Cizre'deki çatışmalarda 2 kişinin öldüğü, yaralılar bulunduğu yönünde açıklama yaptığını aktaran Koç, şunları söyledi:

 "Sen CHP ile gece gündüz uğraşmak yerine sorumluluğunu hatırlayıp, ülkenin bir bölgesinde kamu güvenliği kalmamış, millet birbirini öldürüyor, silahlanmış, sokaklarda, bunlara karşı önlem almayı düşünmüyor musun?
Devlet egemenliği tartışılır hale gelmiş, sokakta çeşitli isimler altında gruplar birbirlerinin evlerine dönük baskınlar düzenliyor, sokaklarda hendekler kazılıyor ve Başbakan Konya'da fotoğraf olarak konuşuyor. Son derece acı bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu konularda Başbakan olmanın gereğini yerine getiremeyen bir insanın düştüğü durumu ifade etmek istiyorum."

Bu konularda ilginizi çekebilir