13 °C

Kocaeli'de büyük yangın

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'nde bulunan bir fabrikanın deposunda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Kocaeli'de büyük yangın

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'nde ısı yalıtım malzemeleri üreten fabrikanın deposunda yangın çıktı. Yangının kaynak yapıldığı sırada çıktığı öne sürülürken, ısı yalıtımında kullanılan hammaddenin yanması sonucu dumanlar gökyüzünü kapladı. Yangın, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürüldü.
Saat 11.00 sıralarında, Dilovası'nda bulunan Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (GEBKİM) içerisinde bulunan ısı yalıtım malzemeleri üreten İzocam Fabrikası'nda yangın çıktı. Isı yalıtım malzemelerinin üretiminde kullanılan hammadde ve depo bölümünde yangın çıkması üzerine itfaiyeye haber verdi. Olay yerine Dilovası, Gebze ve İzmit'ten çok sayıda itfaiye ekibi gelirken, yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Fabrikadan yükselen dumanlar gökyüzüne doğru uzarken, tüm bölgeden görüldü. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çabaları sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında fabrikanın çatısı çökerken, büyük hasar oluştu. Yangının kaynak yapıldığı sırada sıçrayan kıvılcımlardan kaynaklandığı iddia edilirken, olay yeri inceleme ekiplerinin yapacağı inceleme sonucunda yangının çıkış nedeni belirlenecek. Yangında ölen veya yaralanın olmaması teselli oldu. GEBKİM Bölge Müdürü Deniz Delioğlu yangının kaynak yapıldığı sırada çıktığının ileri sürüldüğünü belirterek, şöyle dedi:

"Daha henüz bize tam bilgi ulaşmadı. Olay yeri inceleme gelecek. Olay yeri incelemenin yapacağı tespitler sonrasında yangının çıkış nedeni ortaya çıkacak. Hammadde ve depo bölümü yanmış. Şüphelenilen kaynaktan yangının çıktığı söylentileri var. Ne derece doğru bilemiyoruz açıkçası. Sevindiğimiz bir konu var ölü ve yaralı olmaması. Onun dışında tabi bu şekilde yanması çok üzücü, yatırım yapılmış sonuçta. Çatı da çöktü içeride. Üzücü şeyler ama ölü ve yaralı olmaması tesellimiz. Söndürülmüş olması tesellimiz."

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.