13 °C

Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji yetkilileri, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Bugün akşam saatlerinde başlaması beklenen yağışların yarın aynı saate kadar süreceği belirtildi

Kuvvetli yağış geliyor

İSTANBUL - Meteoroloji bugün akşam saatlerinde başlayacak kuvvetli yağış için uyarıda bulundu. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de bu akşamdan itibaren kuvvetli yağış başlayacağını duyuran meteoroloji, yarın akşam saat 18.00’e kadar etkili olması beklenen yağışlara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Açıklamaya göre rüzgar, güney yönlerden orta, zaman zaman kuvvetli olarak esecek. Kuvvetli, yer yer şiddetli olacak yağışlar, yarın geceye kadar etkisini sürdürecek.

Meteorolojinin yazılı uyarısında şunlara yer verildi:

"Bugün akşam saatlerinden itibaren başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; etkisini arttırarak gece yarısına kadar Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da, gece yarısından itibaren ve sabah saatlerinde İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Denizli’nin güneyinde, öğleden sonra ise Isparta ile Burdur ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde ise yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, lokal dolu, Ege kıyılarında hortum riski vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.