10 °C

ÖSYM, adayların bilgilerini düzeltti

Okul türü kodları yanlış gönderilen adayların doğru bilgileri merkeze ulaştı ve düzeltildi.

ÖSYM, adayların bilgilerini düzeltti

 

ANKARA - ÖSYM'nin hatasından kaynaklanan ve okul türü kodları yanlış gönderilen adayların doğru bilgileri merkeze ulaştı, düzeltildi.

ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine başvuru yapan son sınıf düzeyindeki adayların öğrenim bilgilerinin, öğrencisi oldukları ortaöğretim kurumları tarafından elektronik olarak 14-25 Haziran arasında ÖSYM'ye bildirildiği anımsatıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Ancak TC Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Mesleki Açıköğretim Lisesi Müdürlüğünce, 15.07.2010 tarihinde merkezimize gönderilen yazıda, öğrencilerin bir kısmının okul türlerinin sehven yanlış gönderildiği belirtilmiş ve bu adayların doğru bilgileri de merkezimize 20.07.2010 tarihinde ulaştırılmıştır.

Bu bilgi üzerine, adayların mağduriyetlerinin önlenebilmesi için kurumun talebi üzerine ilgili adayların yanlış bildirilen okul türlerinin düzeltilmesi yoluna gidilmiş ve yeni durumları ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresinde adayların bilgilerine sunulmuştur.''

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.