13 °C

PKK, çamura saplanan bomba yüklü minibüsü patlattı

PKK'lı teröristler kaza yapıp çamura saplanan minibüsü kurtaramayınca infilak ettirdi.

PKK, çamura saplanan bomba yüklü minibüsü patlattı

Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik Beldesi ile Gündüzü Köyü arasında çamura saplanan bomba yüklü minibüs PKK'lı teröristler tarafından infilak ettirildi.

Olay, bugün saat 08.30 sıralarında Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik beldesi yakınlarında meydana geldi. Rüstemgedik'ten Gündüzü Köyü'ne giden bomba yüklü minibüs, sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu şarampole girdi. Teröristler çamura batan minibüsü, tüm çabalara karşın çıkaramadı. Teröristler bunun üzerine, içerisinde yaklaşık 4 ton patlayıcının bulunduğu minibüsü infilak ettirdi.

Büyük bir patlamanın ardından çamurlu alanda çukur oluştu. Bulanık ilçesiyle çevre köylerden de duyulan patlamanın ardından asker ve polis, karayolunu ulaşıma kapattı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, olay yeri inceleme ekipleri, detaylı araştırma yaptı. Yetkililer, "Olay yerinde titiz bir çalışma yürütülüyor. Teröristlerin kimi ya da kimileri hedef aldığı bilinmiyor. Ancak, minibüsün kayarak çamura saplanması belki de büyük bir faciayı önledi" dedi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.