PTT'den kredi uygulaması

PTT, kredi uygulamasını deneme amaçlı olarak önce personellerine vererek başladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANTALYA - PTT Genel Müdürü Osman Tural, isteyen bankalarla işbirliğine giderek kredi vereceklerini belirtti.

Osman Tural, PTT Genel Müdürlüğünce Antalya'da gerçekleştirilen "Değişen Dünyada İhtiyaçlar, Elektronik Hizmetler, Çevre ve Stratejik Hedefler Semineri" kapsamında basın mensuplarıyla sohbet toplantısında biraraya geldi. Kredi vermeye yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Tural, şunları söyledi:

"Kredi uygulamasına kendi personelimizle başladık. Önce personelde deneyelim dedik. İsteyen bankalarla işbirliğine giderek kredi veriyoruz. Emekliler ve çalışanlara da vereceğiz. Faiz oranlarımız bankalardan biraz daha düşük olabilir. Ayrıca bankalardan en önemli farkımız, bizim 4 bine yakın iş yerimiz var. Biz bu şekilde bankalara destek hizmeti veriyoruz. Tüm bankalar yaygın iş yeri ağına sahip PTT'ler üzerinden kredi verebilecek."

Tural, yeni hizmete girecek PTTmatiklerden maaş ödemelerinin de yapılacağını ifade ederek, kurum olarak özellikle 65 yaş üzerindeki emeklilerin istemeleri halinde maaşlarını evlerinde teslim ettiklerini anımsattı.

Türkiye çapında 3 bin 961 PTT iş yerinde otomasyon sistemi bulunduğunu ve 37 bin 320 personelin görev yaptığını anlatan Tural, PTT'nin 144 kurumun 172 işlemini yaptığını belirterek, "Herkese açığız, isteyen herkesle işbirliği yaparız" dedi.

İş yerlerinin PTTBank konseptine dönüşümü için son 6 yılda 155 milyon TL harcadıklarına dikkati çeken Tural, özellikle kırsal kesimde bu dönüşümün müşteri memnuniyetinin artmasına önemli ölçüde etki ettiğini söyledi. Kargo sayısında aylık 2 milyonu aşmayı hedeflediklerini söyleyen Tural, böylece yüzde 10 olan pazar paylarının da artacağını, kurum olarak bu yıl 250 milyon TL kar hedeflediklerini ifade etti. 

Bir gazetecinin e-telgraf uygulamasında yaşanan aksaklıkları sorması üzerine Tural, sistemin hizmete girdiği ilk günlerde teknik sorunlar yaşandığını ancak şu anda normale dönüldüğünü dile getirdi.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir