11 °C

Rekor kırdı

Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden, işadamı Sadettin Saran, Fransa'da düzenlenen yüzme şampiyonasında 50 metre kelebek kategorisinde 29.27'lik dereceyle rekor kırarak birinci oldu

Rekor kırdı

PARİS - İşadamı Sadettin Saran, Millau şehrinde farklı ülkelerden yaklaşık bin sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Master Yaz Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye'yi Han Batur Spor Kulübü adına temsil etti.

Sadettin Saran, 50 metre kelebek kategorisinde 29.27'lik derecesiyle Fransa havuz rekorunu kırarak birinciliğe ulaştı. Saran, birincilik kürsüsüne milli takım formasıyla çıktı.

Yüzme branşında aldığı başarıların kendisi için büyük önem taşıdığını belirten Saran, "Yıllar sonra milli formayı giymek ve şampiyon olmak büyük mutluluk" dedi.

Daha önce Hollanda'da gerçekleştirilen Avrupa Turnuvası'nda da birinci olan Saran, Ağustos ayında Kanada'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor.

ABD'de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı'nın, Türkiye'ye döndüğünde de 1984-1985 yıllarında Türk Milli Yüzme Takımı'nın kaptanlığını yapan Saran, 24 yıl sonra yeniden başladığı yüzmede, 2011'de Yalta'da yapılan Master Avrupa Şampiyonası'nda 50 metre serbestte 25.91'lik derecesiyle kırdığı Türkiye rekoruyla Avrupa sıralamasında 5'inci, dünya sıralamasında ise 9'uncu sırada yer bulmuştu.

Sadettin Saran, 2012 yılında ise Ankara'da düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk 6. Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonası'nda, 50 metre kelebekte 28.37'lik derecesi ile yeni Türkiye Master rekorunun sahibi olmuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.