"Saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı"

Başbakan Yıldırım, Hakkari'deki terör saldırısında 10 asker, 8 sivilin şehit olduğunu belirterek, "5 ton bir patlayıcıyla intihar dalışı yapan bir kamyonet, canlı bomba, kendisini ve bombayı patlatmak suretiyle bu olay meydana gelmiştir." dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün (dün) Şemdinli'de, Hakkari'de maalesef alçak terör örgütünün, canlı bombayla saldırısı neticesinde şehitlerimiz var, sivil halktan hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Şu an itibarıyla 10 askerimiz var şehit, 8 sivil vatandaşımız var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 5 ton bir patlayıcıyla yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan bir kamyonet, canlı bomba, kendisini ve bombayı patlatmak suretiyle bu olay meydana gelmiştir." dedi.

"Türkiye'nin , her türlü terör örgütüyle mücadelesi kararlılıkla sürecek"

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin terörle, bölücü terörle, DAEŞ'le ve her türlü terör örgütüyle mücadelesi kararlılıkla sürecek. Terör mihraklarından memleketi, milleti kurtarmak için elimizden gelen bütün çalışmaları sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

10 asker şehit, 8 vatandaş hayatını kaybetti10 asker şehit, 8 vatandaş hayatını kaybetti

 

"Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır"

 

Bu konularda ilginizi çekebilir