25 °C

Şanlıurfa'da şehit olan polisler uğurlandı

Ceylanpınar'da şehit edilen iki polis için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Şehitlerin cenazeleri törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi

Şanlıurfa'da şehit olan polisler uğurlandı

Ceylapınar'da kaldıkları evde şehit edilen Terörle Mücadele Şubesi'nde görev yapan Feyyaz Yumuşak ve Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli Okan Açar için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, saldırıyı gerçekleştirenlerin hukuktan ve devletten kaçamayacaklarını söyledi. Küçük, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak" dedi.

Ardından söz alan İçişleri Bakanı Öztürk ise "Yatağında yatarken 2 insanı, başka bir elim olay (Suruç'taki intihar saldırısı) dolayısıyla şehit etmenin açıklanacak bir tarafı yoktur" ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı devletin bekası, milletin birlik ve bütünlüğünü bozmak için daha önce defalarca tezgahlanan kanlı oyunların bir yenisiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

'Abilerinden aldıkları talimatla terörü tırmandırdılar'

Madımak Oteli'nde 2 Temmuz 1993'te katledilenlerin intikamını almak için 3 gün sonra Başbağlar köyündeki masum insanları hunharca katleden barış ve kardeşlik maskesi arkasına giren odakların, Suruç'ta katlettikleri insanların intikamını almak için de Ceylanpınar'da vatanına ve milletine hizmetten başka hiçbir gayesi olmayan 2 meslektaşını kahpece katlettiğini dile getiren Pınarbaşı, şöyle devam etti:

"Maalesef son yıllarda kandan beslenen ancak barış ve kardeşlik sözünü dillerinden düşürmeyen bu odaklar, devletin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın tüm hücrelerine giren örgütle de adeta kol kola girerek, ihanet sarmalını derinleştirmeye çalışıyorlar. Bu örgütün teşkilatımızın içerisine sızdırdıkları aracılığıyla istihbarat zafiyetleri oluşturulmaya çalışılmış, ilimizin plaka tanıma sistemi, abilerinden aldıkları talimatla kapatılarak asayiş ve terör olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır. Bu örgüt tarafından Suruç'taki terör saldırısı fırsat bilinerek, istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin başında gecesini gündüzüne katarak çalışan personelimiz gazete ve televizyonlarda yayınlar yapılarak, hedef gösterilmiştir. Bununla neyi amaçladıklarını iyi biliyoruz. Tüm bunlara rağmen son dönemlerde kol kola giren odaklarla mücadeleyi şehitler versek de sonuna kadar sürdüreceğiz. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağını timsah gözyaşı dökenler dahil herkes görecek. Bundan şehitlerimizin aileleri dahil kimse şüphe etmesin."

7784-001.jpg

Cenazeler Kırşehir ve Niğde'ye gönderilecek

Şehitlerin cenazeleri törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Kırşehir ve Niğde'ye gönderildi. 24 yaşındaki Okan Acar ve 25 yaşındaki Feyyaz Yumuşak adlı polis memurları, Ceylanpınar ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'ndeki evlerin de ölü bulunmuşlardı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, saldırıyı PKK üstlenmişti. Örgüte yakın bir internet sitesinde yapılan açıklamda, saldırının Suruç katliamına misilleme olarak yapıldığı belirtilmişti.

Saldırganların hava sıcak olduğu için açık bırakılan balkon kapısından eve girdikleri ve susturucu takılı silah kullandıkları değerlendiriliyor.

İlçe giriş ve çıkışlarındaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen emniyet güçleri saldırganların peşinde.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap