16 °C

SBS'ye başvuramayanlar için yeni bir şans

MEB, sınava başvuramayan ya da önceden başvurmak istemediği halde karar değiştiren öğrenciler için ayrıca bir başvuru dönemi belirleyecek

SBS'ye başvuramayanlar için yeni bir şans

 

 

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) başvuramayanlar için yeni bir başvuru dönemi belirleyecek.

Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Haziran ayında yapılacak ilköğretim okullarının 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı SBS başvurularının 2-20 Mart 2009 tarihleri arasında yapıldığı anımsatıldı.

Sınav başvurularının basit ve sade bir işlemle gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, başvuruların, kılavuzda yer alan bankaların tüm şubelerine TC kimlik numarası bildirilerek 10 TL'lik sınav ücretinin yaptırılmasıyla tamamlandığı belirtildi.

Sınava başvuranların sayısının geçen yıllara oranla çok yüksek olduğuna değinilen açıklamada, bu durumun, ortaöğretim kurumlarına geçiş sisteminin öğrenci ve veliler tarafından iyi anlaşıldığını gösterdiği kaydedildi.

Açıklamada, başvuru süresi bittikten sonra, özellikle banka şubelerinin bulunmadığı küçük yerlerdeki öğrencilerin kış şartlarında ulaşımın aksaması ve benzer nedenlerle başvurularını yapamadıkları yönünde bilgi alındığı ifade edildi.

Bakanlığın sınava girmek isteyen hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyeceğinin altı çizilen açıklamada, sınava başvuramayan ya da önceden başvurmak istemediği halde karar değiştiren öğrenciler için ayrıca bir başvuru dönemi belirleneceği, bu tarihlerin daha sonra ilan edileceği bildirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap